Nöroproloterapi Eğitimlerinin İlki Gerçekleşti

Türkiye’nin farklı bölgelerinden, dekanları, başhekimleri, fizik tedavi ve ortopedi uzmanlarını bir araya getiren Bilimsel Proloterapi Derneği’nin organize ettiği eğitim, iki gün sürdü. Teorik, pratik eğitimlerin yanı sıra hastalar üzerinde klinik uygulamalar yapıldı. Eğitimleri veren Dernek Başkanı Op. Dr. Hasan Doğan, tamamlayıcı tıbbın her geçen gün artan önemine ve etkisine dikkat çekerek, eğitim hakkında şunları söyledi; “Biz hekimler sürekli gelişim içinde olmak ve hastalıkların tedavisi için en etkili yolları öğrenmek zorundayız. Dernek olarak, dünyada başarılı sonuçlar veren bu yeni yöntemi, Türkiye’ye getirip uygulamasında öncülük yapmak ve hekimlerimize bu yöntemleri öğretmek amaçlarımız arasındadır. Yurt dışına gidip eğitim almak için zaman ve para harcamalarının önüne geçiyor, alanında uzman hekimlerimize, bu yöntemi öğreterek özellikle iyileşemeyen hastalarına uygulamalarını ve başarılı sonuçları birlikte gözlemlemelerini tavsiye ediyoruz” dedi.

Dakikalar İçinde Etki Gösteren Tedavi
Nöroproloterapi eğitimlerinde pratik ve teorik ve klinik uygulamaların yanı sıra hasta konuşmalarına da yer verildi. İngilizce öğretmeni olan ve aynı zamanda futbol hakemliği yapan 38 yaşındaki Ertan Başyiğit, üç yıl önce halı sahada futbol oynarken sağ dizini yaraladığını, yapılan tetkikler sonrası yırtılma yaşadığını ve ameliyat olduğunu söyledi. Ameliyat sonrası sağ bacağının daha da güçsüzleştiğini, bir süre koştuktan sonra, bacağında yanma ve ağrı hissettiğini söyledi. Yaşadığı ağrılar sebebiyle, mesleği bırakma aşamasına geldiğini belirten Başyiğit; “Sporcu tedavilerinde olumlu sonuçlar veren Proloterapi ve Nöroproloterapi’yi duydum ve tedaviye başladım. Yapılan uygulamanın daha ikinci gününde koşarken ağrı yaşamadım ve şu an hem tedavime hem de hakemliğe devam ediyorum” dedi. Dumlupınar üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Osman Genç’in eşi Havana Genç, diz artrozunu tedavi ettirmek için eğitime gelmiş, Denizli eski Sağlık Müdürü Dr. Cengiz Dönmez eğitimi dinledikten ve sonuçları gördükten sonra diz sorunu Proloterapi tedavisine başlamıştır.

Proloterapi Hangi Hastalıklara İyi Geliyor?
Op. Dr. Hasan Doğan, Proloterapi tedavisinin zayıflamış, eski, işlevselliğini kaybetmiş eklemleri, kıkırdakları, tendonları güçlendirmek ve tekrar eski haline getirmek için uygulanan enjeksiyon tedavisi olduğunu, bel ve boyun fıtığı, eklem, diz, kalça ağrıları, donmuş omuz, topuk dikeni, tenisçi dirseği, huzursuz ayak ve popo sendromu, zona ağrıları, romatizmal kronik ağrılarda uzun soluklu kalıcı etki sağladığını belirtti. Nöroproloterapi’nin ise kronik ağrıların en kısa zamanda ve en hızlı şekilde iyileşme göstermesi için yapılan, en etkili sağaltım yöntemi olduğunu söyledi ve diğer refleks tedaviler gibi sadece ağrıyı geçirmekle kalmadığını, kalıcı olarak iyileşme sağladığını sözlerine ekledi

CategoryMakaleler

İletişim:        0(258) 265 32 64