Dr.Halil İbrahim Bilgen’in Mektubu

Değerli arkadaşlar, ben 36 yıllık hekim ve 27 yıllık ftr uzmanıyım. Ankara kaçkını ve bir süredir de Ege sakiniyim, halen Özel Edremit Körfez Hastanesinde çalışmaktayım.

Hasan Hoca’nın ilk öğrencilerindenim. Hastalarımda kinezyoteyp, kuru iğne,hipnoz,manuel terapi, posturoloji, cgf/prp, sujok terapi,vb. gibi alanımla ilgili tüm sorunları hızla çözebilecek çeşitli yöntemleri uygulayarak oldukça başarılı sonuçlar almaktayım.

Elimdeki  yöntemler arasında lökomotor sistem hastalıklarında  tek başına en etkili ve en yüz güldürücü olabilen ise proloterapidir. Proloterapi- nöroproloterapi, Hasan Hoca tarafindan bana armağan edilmiş gerçek bir altın bileziktir. İlk başladığım günden itibaren yüzlerce hastayı proloterapi ile hızla tedavi ettim ve bunu her geçen gün daha iyi anladım.

Ancak, annemin tedavisi beni bir başka etkiledi… multipl vertebral kompresyonu, ileri spinal stenozu ve kifoskoliozu olan, ancak ağrı sorunu yaşamadığı için kendisine hiç el değdirtmeyen 91 yaşındaki annem, birkaç ay önce birden başlayan çok şiddetli ağrı nedeniyle beni acilen Ankara’ya çağırdı.. Giderken “nihayet korkulan cerrahiye mi sıra geldi acaba, kord basısı da mı başladı ki?” diye düşünmüştüm.gidince gördüm ki defisit yok,ama  oturamayacak kadar ağrılı idi.

Esas iç açıcı olmayan ise annemin   “evimden çıkmam,hemen ne yaparsan yap,ama burda yap” isteği idi..mecburen hemen sitenin girişindeki telefon kulübesine inip Dr. İbrahim Bilgen kıyafetimi ve gözlüğümü çıkarttım,kırmızı donlu ve pelerinli Dr.Hasan Doğan giysilerimi giydim, elime dextroz ‘ve enjektörleri alarak mücehhez halde tekrar annemin yanina gitmek üzere sitenin 9.katına doğru havalandım..

Sonuç; tek doz prolo ve nöroproloterapi ile 91 yaşındaki ağır hasarlı annem son birkaç ayını sıfır sorunla çok mutlu geçirdi… Geçen hafta da sol bacağındaki şiddetli paresteziler için tekrar gittim, tek doz nöroproloterapi ile o da bitti..

Bugüne kadar proloterapi ile iyileştirdiğim onca hastada benzer sevinçleri birçok kez yaşadığım halde,kendi yaşlı annemin böylesi zor bir olayını bu kadar hızlı ve kalıcı çözebilmem,hem oğlu hem de hekim olarak beni çok,ama çok duygulandırdı,yaşlandığımdan olsa gerek aklıma geldikçe gözlerim doluyor…

Ankara’dan dönüşte yolda Hasan Hoca’ya altın bileziğinin sayesinde yaşadığım bu işe yarama hissimi,sevincimi,duygularımı,şükran ve minnetimi telefonda ağlak bir sesle anlattım,sonra da kendimden biraz utandım,ama hocam şımarmasın diye de fazla uzatmadım.. Ancak,bana gelen bir son dakika haberini de kendisine iletmek durumundaydım; Edremit Rotary Kulübü,5 yıldır çalıştığım körfezde beni yılın hekimi seçmişti, “meslek hizmet ödülü”nü vermek için dönüşümde toplantılarına çağırıyorlardı…

Hasbelkader iyi bir hekim olduğumu,en azından olmaya çalıştığımı düşünürüm.Ancak, hiçbir temasım olmayan,hiçbir üyesini de bilmediğim Rotary Kulübün buradaki onca başarılı meslekdaşım arasında bana gösterdiği bu teveccühe yol açan esas şey bence; hiç şüphem yok ki birkaç yıl önce Hasan Hoca’mın o tanımlayamadığım pozitif enerjisi ile bende tutuşturduğu proloterapi kıvılcımıdır..Ben sonra sadece her öğrencisinin yaptığı gibi o kıvılcımı yaşadığım yere, körfeze getirdim ve onu elimden geldiğince harladım.. O minik ateş şimdi körfezde hiç sönmeyecek bir Olimpos ateşidir artık….

Hal böyleyken böyle….hepinize başarılar ve mutluluklar diliyorum..ateşiniz güçlü, canlı, ve her daim heyecanlı olsun, öyle de kalsın..

Dr.Halil İbrahim Bilgen
Fizik Tedavi Uzmanı

CategoryMakaleler

İletişim:        0(258) 265 32 64